Gdybym wcześniej zainwestował, czyli dlaczego czekanie kosztuje

Wiele osób z obawy przed ryzykiem zwleka z inwestowaniem pieniędzy. Nadwyżki kapitału powinny jednak pracować – przetrzymywanie większych środków na kontach oszczędnościowych czy lokatach to marnowanie ich potencjału. Wyjaśniamy, dlaczego nie opłaca się czekać, jeśli chodzi o inwestycje w nieruchomości!


Inwestycje w nieruchomości nie lubią czekać!

Kapitał przechowywany na koncie lub mało optymalnej lokacie przynosi straty. Nie jest to oczywiście strata rzeczywista, ale tzw. utrata korzyści. W prawie określa się tak sytuacje, w których majątek poszkodowanej osoby z jakiegoś powodu nie uległ takiemu powiększeniu, jakby potencjalnie mógł. Zwykle są to zdarzenia losowe czy działania osób trzecich. Marnując potencjał posiadanych przez nas pieniędzy to my stajemy się osobami odpowiedzialnymi za utratę. Sami po prostu odbieramy sobie szansę na zysk, nie podejmując odpowiednich kroków.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na zabezpieczenie i pomnożenie kapitału są inwestycje w nieruchomości. Mieszkania, a przede wszystkim domy, drożeją z roku na rok. Czekając traci się szansę na spory zarobek. Nie każdy dysponuje wolnym kapitałem wystarczającym na kupno mieszkania, ale takie fundusze można zainwestować w inny sposób, np. w crowdfundingu. Wtedy inwestorzy stają się członkami spółki i przeznaczają swoje pieniądze np. na budowę osiedla. Po zakończeniu realizacji odzyskują wkład oraz należne odsetki.


Ile traci się każdego dnia bezczynności? Potencjał finansowy inwestycji w nieruchomości

W niektórych projektach crowdfundingowych inwestycji w nieruchomości zysk nalicza się proporcjonalnie do liczby dni, przez które zarządzano wpłaconym kapitałem. Przy wkładzie 200 tys. zł i 10% stopy zwrotu każdy dzień jest wart ok. 55 zł. Dla porównania, na lokacie 1,5% zyskuje się jedynie 8,2 zł. Inwestycja w nieruchomości w ciągu 55 dni zarobi tyle, ile otrzymałoby się od banku za cały rok! Na podstawie tych obliczeń okazuje się, że jeśli do końca okresu trwania lokaty pozostało więcej, niż 55 dni, tak naprawdę najbardziej opłaca się ją zerwać i przenieść pieniądze do spółki inwestycyjnej. Im wcześniej, tym lepiej! Jeśli zerwie się ją np. 110 dni przed terminem, to w ciągu 3,5 miesięcy zarobi się więcej niż przez cały rok. Nie ma sensu tracić czasu i pieniędzy!


Dlaczego warto zdecydować się na inwestycje w nieruchomości?

Inwestycje w nieruchomości są jednymi ze stosunkowo najbardziej pewnych. Popyt na mieszkania się nie zmniejsza, a ceny stale rosną. Do polskich miast sprowadza się coraz więcej młodych ludzi z innych części kraju, a także imigrantów z sąsiednich państw. Inwestowanie w modne, ergonomiczne realizacje daje ogromne szanse na spory zysk. Dzięki temu nawet już po kilku latach można odzyskać zainwestowane pieniądze, wraz z odsetkami, nawet w wysokości 10%! To o wiele bezpieczniejszy sposób na dochód pasywny niż np. gra na giełdzie, a zarazem bardziej korzystny, niż bankowe lokaty czy konta oszczędnościowe. Najwięcej zarabiają Ci, którzy działają rozsądnie i szybko!