Inwestowanie w nieruchomości nadal w modzie, a zainteresowanie nie słabnie

Od wieków jednym z najcenniejszych majątków są nieruchomości. Współcześnie coraz więcej młodych ludzi stara się szybko kupować własne mieszkania w dużych miastach. Czy pandemia ma jakiś wpływ na tę tendencję? Wyjaśniamy, dlaczego inwestowanie w nieruchomości nadal jest opłacalne!


Inwestowanie w nieruchomości w Polsce – stan rynku

W ostatnich latach można było wyraźnie zaobserwować wzrost popytu, jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań oraz domów. Młodzież masowo przeprowadza się do największych miast, podobnie jak imigranci z sąsiednich krajów. Drożejące koszty wynajmu i mediów sprawiają także, że coraz mniej opłaca się przebywać w nieswoim mieszkaniu. Chociaż ceny nieruchomości drożeją, zainteresowanie nie spada. Poprawa sytuacji bytowej wielu Polaków sprawiła także, że odważniej decydują się na wzięcie kredytu hipotecznego. Z tego względu inwestowanie w nieruchomości było do niedawna jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie kapitału oraz zyskanie dochodu pasywnego. Wiele osób zastanawia się jednak, jak sytuacja ta zmieni się w dobie światowego kryzysu gospodarczego.


Czy inwestowanie w nieruchomości jest nadal korzystnym rozwiązaniem?

Własne mieszkanie czy dom jest postrzegane jako ważna część dobytku. Może być przekazywane z pokolenia na pokolenie, stanowi duże zabezpieczenie finansowe, a także daje poczucie stabilności nawet w trudnych momentach. Jeszcze przed wybuchem pandemii Polaków niepokoiły podwyżki cen oraz rosnące koszty codziennego życia. Między innymi z tego względu wyprowadzali do większych miast w celu znalezienia lepszego zatrudnienia lub po prostu podejmowali decyzję o zakupie własnego lokum, by w razie kryzysu mieć poczucie bezpieczeństwa. Zdaniem ekspertów pandemia z pewnością odbije się na rynku mieszkaniowym, ale nie sprawi, że inwestowanie w nieruchomości przestanie być opłacalne. Najprawdopodobniej chwilowy spadek popytu jedynie przyhamuje wzrost cen. Po uspokojeniu sytuacji wszystko powinno wrócić do normy.


Dlaczego inwestowanie w nieruchomości jest opłacalne?

Inwestowanie w nieruchomości jest opłacalne, ponieważ rynek ten jest jednym z najodporniejszych i najpóźniej reagujących na wszelkie kryzysy. Mieszkania i domy nie tracą raczej na wartości, dlatego ryzyko niepowodzenia jest w takiej sytuacji stosunkowo niewielkie. Z roku na rok sprzedaje się coraz więcej lokali, ponieważ nowe pokolenia jeszcze szybciej chcą posiadać własne miejsce do życia. To ogromny komfort, ale też zabezpieczenie finansowe na przyszłość.


Inwestowanie w nieruchomości to doskonały sposób na korzystne zaangażowanie kapitału oraz jego pomnożenie. Niezależnie od wybranej metody, dochód pasywny zwykle jest bardzo zadowalający. Nie bez powodu najlepsi inwestorzy w dużej mierze angażują swój kapitał właśnie na tym rynku. Wybierając modne projekty w dobrych lokalizacjach ma się duże szanse na zysk. Dostosowane do współczesnych potrzeb mieszkania i domy na nowoczesnych osiedlach cieszą się ogromną popularnością, dlatego szybko się wyprzedają i dają szansę na zwrot z inwestycji w relatywnie krótkim czasie.