Wyłącz światło i oszczędzaj

W obliczu kataklizmów ekologicznych i rosnącego konsumpcjonizmu, wzrasta świadomość społeczeństwa na temat istoty troski o środowisko. Możemy usłyszeć o akcjach rezygnacji z toreb jednorazowych, kupowaniu odzieży z drugiej ręki czy korzystaniu z transportu publicznego. Jedną z inicjatyw jest także oszczędność energii


Oszczędność energii – dlaczego warto?

Oszczędność energii to działania proekologiczne, a jednocześnie sposób na oszczędzanie pieniędzy. 2020 rok przyniósł bowiem podwyżki za prąd, dlatego nawet małe kroczki, jak gaszenie światła wychodząc z pomieszczenia czy wyłączenie telewizora, gdy go nie oglądamy, może przełożyć się na zaoszczędzenie środków.


Warto też włączyć się w takie akcje, jak Godzina dla Ziemi WWF, która jednoczy miliony ludzi na całym świecie w imię oszczędności energii. Pamiętaj – nawet symboliczne zgaszenie światła na 60 minut jest ukłonem w stronę środowiska. Ponadto, jeśli oszczędność energii/ jest dla Ciebie ważna, zdecyduj się na zakup ekologicznych żarówek i sprzętów. Ich zalety odczujesz także płacąc niższe rachunki za prąd.